Okap retro to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia kuchni. Pozwala na dobrą wentylację, usuwa nieprzyjemne zapachy z kuchni, które pojawiają się na przykład podczas smażenia. Trudno jednak znaleźć okap idealny w gąszczu tak rozbudowanej oferty produktowej i dobrać go do rodzaju wystroju wnętrz. Miłośnicy stylu retro na pewno docenią bogata ofertę okapów, które będą pasować do ich kuchni. O czym warto pamiętać przy zakupie specjalnych okapów w tradycyjnym stylu?

  1. Okapy retro – idealne wyposażenie kuchni
  2. Okap kuchenny retro – Parametry, które ogrywają ważną rolę podczas zakupu okapu retro
  3. Okap retro – Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze okapu

Okapy retro – idealne wyposażenie kuchni

Styl retro podbił serca Polaków już kilka lat temu. Coraz więcej osób poszukuje eleganckiego wyposażenia, które nie będzie kłóciło się z wyposażeniem retro. Niestety w wielu sklepach okapy mają pozostawiającą wiele do życzenia formę. Właśnie dlatego warto sprawdzić ofertę okapów retro na stronie profesjonalnego sklepu lofra.pl/okapy. Są to urządzenia o specjalnym designie i bardzo nowoczesnych funkcjach. Wszystkie prezentowane sprzęty zostały opracowane z zastosowaniem najnowocześniejszych i niezawodnych technologii.

Na szczególną uwagę zasługuje kolorystyka produktów. Dostępne są zarówno soczyste, ciemniejsze barwy, jak i delikatne pastelowe kolory. Wszystkie okapy wyróżniają się elegancką i prostą formą, która idealnie będzie pasować do innych narzędzi zachowanych w stylistyce retro. Okapy vintage sprawdzą się także w bardziej nowoczesnych kuchniach. Mogą przełamać prostotę minimalistycznego wnętrza i w ten sposób nadać mu ciekawego charakteru. Przy zakupie okapu warto pamiętać o kilku kwestiach, które sprawią, że okap będzie funkcjonalny.

Okap kuchenny retro – Parametry, które ogrywają ważną rolę podczas zakupu okapu retro

Każdy okap retro musi być przede wszystkim dobrany pod względem rozmiaru. Nie każde pomieszczenie ma tyle miejsca, żeby zamontować duży okap kuchenny retro. W takiej sytuacji warto zdecydować się na zakup mniejszego odpowiednika. Kompaktowe modele mają około 60 cm szerokości i z powodzeniem wpasują się w małej kuchni w mieszkaniu. Oferta sklepu bogata jest w różne produkty, dzięki czemu każdy klient znajdzie model idealnie dobrany do własnych potrzeb.

[obraz_1]

Kolejna ważna kwestia to filtry. Główne zadanie okapu to oczyszczanie powietrza i pochłanianie nieprzyjemnych zapachów. Dlatego są wyposażone w bardzo porządne systemy filtrów. Do podstawowego wyposażenia okapów retro należą wydajne filtry węglowe. Do skuteczniejszych zalicza się nowoczesne filtry o tak zwanej strukturze plastra miodu. Takie urządzenia są też łatwiejsza w utrzymaniu czystości.

Istotną rolę odgrywa także poziom generowanego dźwięku. Tańsze i słabszej jakości modele potrafią być naprawdę bardzo głośne, co znacznie utrudnia przebywanie w kuchni podczas gotowania. Dlatego nowoczesne okapy retro mają bardzo niski poziom decybeli. Oprócz tego praca okapu musi być wydajna.

W końcu jego zadanie to usuwanie nieprzyjemnych zapachów i zanieczyszczonego powietrza, jakie powstaje podczas gotowania. Ale czy da się określić wydajność okapów? Jak najbardziej jest to możliwe. Wartość da przedstawiana jest w metrach sześciennych na godzinę. Oznacza ilość powietrza, jakie udaje się oczyścić w trakcie jednej godziny pracy urządzenia.

Warto także wspomnieć, że okapy retro wyróżniają się dużą mocą, a to wpływa na ich podwyższoną wydajność. W ten sposób kapy radzą sobie nawet z usunięciem trudnych i uciążliwych zapachów. Oczywiście warto zwrócić uwagę zużycie energii elektrycznej. Urządzenia z najlepszej klasy A nie przyczyniają się do generowania wysokich rachunków za prąd. Dzięki temu okapy retro są nie tylko eleganckie i dobrze się prezentują, lecz także stają się najważniejszym elementem wyposażenia całej kuchni w stylu vintage.

Okap retro – Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze okapu

Decydując się na zakup konkretnego modelu, warto zwrócić uwagę na liczbę funkcji. Każdy okap retro powinien dawać możliwość wyboru mocy nawiewu. W ten sposób użytkownik może samodzielnie określić, czy chce, aby w danym momencie okap działał zgodnie z maksymalnymi możliwościami, czy nie. Najczęściej okapy wyposażone są także w oświetlenie, które ułatwia gotowanie. Wieszanie dodatkowych elementów nad kuchenką może zacieniać miejsce, dlatego lampki bardzo się przydają.

Okapy retro posiadają wszystkie udogodnienia. Łatwy w obsłudze panel sterowania sprawia, że włączenie odpowiednich funkcji jest bardzo szybkie. Każdy element, w tym pokrętła oraz guziki, jest specjalnie zaprojektowany tak, by pasował do całej stylistyki okapów. Dzięki temu stylistyka całego urządzenia jest spójne. Takie wyposażenie na pewno przypadnie do gustu miłośnikom aranżacji retro.

Okapy retro są wykonane z wytrzymałych materiałów. Zastosowanie solidnego surowca sprawia, że sprzęty spełniają swoje zadania wiele lat, nawet przy wysokim stopniu eksploatacji. Materiał jest nie tylko elegancki, lecz także odporny na uszkodzenia mechaniczne. Kolory są trwałe i nie tracą na intensywności po kilku latach użytkowania.