Urządzając mieszkanie czy apartament, wiele osób kładzie nacisk nie tylko na estetyczny wystrój czy spójne aranżacje, ale i funkcjonalność przestrzeni. Niezwykle istotne jest również poczucie bezpieczeństwa, dlatego wiele osób decyduje się zainwestować w alarm domowy. Nowoczesne systemy pozwalają na instalację czujników w kilku pomieszczeniach, niezależnie od ich metrażu, co daje mieszkańcom wygodę i komfort użytkowania. Dodatkową korzyścią jest fakt, że bezprzewodowy alarm jest niezwykle łatwy w montażu i nie wiąże się z koniecznością uszkodzenia tynku, dzięki czemu zabezpieczyć można już wykończone mieszkanie, domek letniskowy bądź garaż.

Komfort i bezpieczeństwo

Bezprzewodowe alarmy składają się zazwyczaj z kilku elementów, które z zależności od potrzeb rozbudować można o kolejne czujniki ruchu. Wiele osób zwraca uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale i estetyczny projekt tego typu dodatków, dlatego obecnie większość alarmów domowych pochwalić może się starannym wykonaniem i przejrzystym panelem, umożliwiającym bezproblemową obsługę urządzenia. Dla zwiększenia swojego komfortu, system wzbogacić można o dodatkowe moduły, kompatybilne z centralą alarmową. Dużym zainteresowaniem cieszą się czujniki dymu, gazu i czadu, które uruchamiają sygnał alarmowy w momencie wykrycia zbyt dużego stężenia tych substancji w powietrzu. Tego typu udogodnienia chętnie instalowane są również w przestrzeniach użytkowych, w których nie przebywa się na co dzień. Mogą to być garaże, pomieszczenia gospodarcze lub wakacyjne domki. Skuteczny i prosty w obsłudze alarm domowy będzie również świetnym rozwiązaniem dla małego sklepu lub punktu usługowego. Instalacja w takim miejscu gwarantować będzie nie tylko bezpieczeństwo mienia, ale i personelu.

Skuteczna technologia

Urządzenia wchodzące w skład bezprzewodowego systemu komunikują się za pomocą fal radiowych. Czujniki umieszczone w kilku punktach gwarantują maksymalną skuteczność, co znacząco przekłada się na poczucie komfortu i bezpieczeństwa lokatorów czy właścicieli. Po wykryciu przez alarm domowy niepożądanego ruchu, sygnalizującego możliwość wtargnięcia na teren posesji, uruchamiane są sygnały dźwiękowe i świetlne, mające za zadanie odstraszyć intruzów. System składa się zazwyczaj z centrali alarmowej, kompatybilnych czujników, sygnalizatorów optycznych i akustycznych, oraz pilota. Innowacyjne technologie umożliwiają również skonfigurowanie alarmu domowego w taki sposób, by kompatybilny był on z aplikacją mobilną, za pomocą której systemem kierować można na odległość. Przydatną opcją jest również możliwość otrzymywania powiadomień lub wiadomości tekstowych w momencie włączenia się alarmu, co umożliwia szybką i skuteczną reakcję.

Artykuł sponsorowany