Wieloletnie związki często borykają się z pewnego rodzaju monotonią, która może nastąpić w każdym momencie, niezależnie od tego, jak bardzo dwoje ludzi się kocha. Sprzyja temu szybkie tempo życia, brak czasu na wzajemne pielęgnowanie swoich uczuć, rozmowy, wspólne spędzanie czasu i realizację pasji, ale również różnego rodzaju problemy – rodzinne, zdrowotne, finansowe –  które mogą zdominować życie dwojga. Długotrwała monotonia może jednak oddalić partnerów od siebie, co ostatecznie może doprowadzić do poważnego kryzysu w związku. Jak sobie z tym poradzić, a przede wszystkim jak uchronić się przed spadkiem zaangażowania w związku?

Codzienne rytuały

choć wielu osobom może się to wydawać ekstremalnie trudnym zadaniem, to z pewnością jest to coś, co warto wdrożyć w życie w każdym związku. Codzienne rytuały to nic innego jak chwile, które przeznaczacie tylko dla siebie, dla waszego związku, dla pielęgnacji uczuć. Może to być wspólne śniadanie lub kolacja, podczas których poświęcacie 100% uwagi tylko sobie, nie rozmawiając przy tym o problemach, lecz o czymś przyjemnym, na przykład o planach i marzeniach, o wspomnieniach z dzieciństwa czy z początków waszego związku. Możecie również, dla urozmaicenia, zagrać czasem w jakąś grę słowną lub ulubioną karciankę (polecamy na przykład “List miłosny”). Jeśli wasz tryb życia nie pozwala na wygospodarowanie czasu na wspólne zjedzenie posiłków i zwyczajnie “mijacie” się o tych porach, ustalcie inne rytuały. Może to być popołudniowy drink przy ulubionej muzyce, wspólna kąpiel czy masaż stóp. Takie gesty, nawet, jeśli trwają kilka lub kilkanaście minut, z pewnością dostarczą wam wzajemnie mnóstwa endorfin i będą wzmacniać więzi między wami.  

Niespodzianki

Świetnym sposobem na podgrzanie atmosfery w związku oraz pielęgnowanie uczuć jest robienie sobie małych niespodzianek. Co jakiś czas warto partnerowi podarować jakąś drobnostkę, która go lub ją ucieszy. Może to być krótki liścik miłosny pozostawiony rano na drzwiach lodówki lub wsunięty w kieszeń kurtki czy nawet ulubiona czekoladka włożona do pudełka ze śniadaniem. 

Niespodzianką, która z pewnością wprawi w zachwyt każdego będzie wycieczka na weekend w nieznane partnerowi miejsce. Im dłużej utrzymacie w tajemnicy, dokąd zabieracie swą druga połówkę, tym większa będzie ekscytacja i zaskoczenie po przybyciu na miejsce. Wśród pomysłów na taką wycieczkę możemy wymienić pobyt w domku w górach, wypad do europejskiej stolicy czy po prostu – wyjście na górski szlak, czerpiąc radość z ciszy, pięknych okoliczności przyrody i niesamowitych widoków na szczycie. Niespodzianką może być także zabranie partnera na spontaniczną kawę w ulubionej kafejce czy wyjście na kręgle lub bilard. Pomysłów można tu mnożyć bez końca. Wszystko bowiem zależy od naszej kreatywności oraz możliwości. 

Życie intymne

Wiele problemów w związku wynika z monotonii i nudy w sypialni. Jest to jednak niezwykle ważna sfera w związku i jeśli na tym polu zaczynają pojawiać się problemy, będzie to rzutowało na pozostałe sfery. Jeśli poczujecie, że wasze życie intymne zaczyna być nudne, najwyższy czas na jego urozmaicenie. Oczywiście nie chodzi o to, aby nagle dokonać całkowitej rewolucji, ale na małe zmiany i nieco więcej eksperymentów. Doskonale w tej roli sprawdzą się różnego rodzaju akcesoria erotyczne, których nie brak na rynku – od tych niewinnych po bardziej wyszukane. Wybór takiego gadżetu zależeć będzie od waszego nastawienia oraz gotowości do nowych zabaw, więc warto małymi krokami wchodzić w ten nieodkryty do tej pory świat. Nawet drobne eksperymenty przy użyciu żelu rozgrzewającego to już coś! 

Polecamy: sklep erotyczny online

Sekretem udanych, wieloletnich związków jest codzienna praca nad uczuciami i relacjami z partnerem. Za pomocą drobnych gestów możemy sprawić, że nasz związek będzie pełen pozytywnych emocji i miłości bez względu na wszystkie okoliczności wokół.

Artykuł przygotowany wspólnie z serwisem cowsiecipiszczy.pl

Artykuł sponsorowany