W jaki sposób możesz zdobyć więcej klientów dla swojego biznesu? W dzisiejszych czasach podstawą jest obecność w internecie. Ludzie coraz częściej decydują się na zakupy online. W sieci szukają również opinii o produktach czy usługach oraz próbują znaleźć najlepszą ofertę. Posiadanie firmowego Facebooka czy Instagrama stało się już normą. Wciąż jedną z najlepszych form reklamy w internecie jest jednak posiadanie strony internetowej. Odpowiednio wypozycjonowana strona może być źródłem wielu nowych klientów każdego dnia. Pozycjonowanie stronnie jest jednak niełatwym zadaniem. Wymaga wiedzy i poświęcenia czasu na optymalizację. Sprawdźmy, co tak naprawdę wpływa na pozycję strony WWW w wyszukiwarce.

W jaki sposób wyszukiwarka segreguje wyniki wyszukiwania?

Jest cała masa różnych czynników, które mają wpływ na pozycję strony. Przy wyszukiwaniu najpopularniejszych fraz, na samej górze najczęściej znajdziemy strony, które cieszą się dużym autorytetem. Skąd on się bierze? Google analizuje wiele parametrów. Znaczenie mają przede wszystkim wartościowe linki do strony, które pochodzą z innych stron oraz treść na stronie. To jednak nie wszystko, bo na pozycję strony wpływa również jej szybkość, czas spędzony na stronie przez użytkowników, czy zamieszczone na stronie odnośniki do wartościowych źródeł. Już samo formatowanie tekstu pod SEO może znacząco podnieść pozycję w wyszukiwarce.

Dobry tekst może znacząco zwiększyć wartość strony w oczach Google. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby treść na stronie była unikalna. Kolejną niezbędną rzeczą jest stosowanie słów kluczowych. Nie należy jednak nadużywać kluczowych wyrażeń, bo będzie to traktowane jako keyword stuffing, czyli celowe upychanie nadmiernej liczby słów kluczowych. Takie działanie będzie niekorzystnie wpływało na pozycję. W tekście warto również umieścić wartościowe linki, które prowadzą do innych witryn. Treść powinna być jak najbardziej wartościowa dla użytkownika.

Co z innymi elementami wpływającymi na pozycję?

Już samo tworzenie treści może być dosyć skomplikowane. To jednak przecież nie wszystko, bo dochodzi również kwestia linkowania strony czy odpowiedniej optymalizacji technicznej. Z pewnością rozwiązaniem może być wykupienie reklam w Google Ads. Odpowiednio zorganizowana kampania reklamowa może zwiększyć liczbę wyświetleń strony, bez względu na ruch organiczny. Wiąże się to jednak z wydawaniem pieniędzy, podczas gdy organiczny ruch z wyszukiwarki jest darmowy. Pozwoli to jednak znacząco zwiększyć ruch na stronie w krótkim czasie, podczas gdy działania optymalizacyjne są dużo bardziej czasochłonne. Kampania reklamowa również musi być odpowiednio skonfigurowana, jeśli ma dawać zadowalające efekty. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, ale zawsze można zastosować oba naraz. Pozwoli to na maksymalizowanie korzyści.

Pozycjonowaniem również nie trzeba zajmować się samodzielnie. W przypadku zerowej wiedzy na temat optymalizacji strony pod wyszukiwarkę, z pomocą przyjdzie agencja SEO. Zlecenie pozycjonowania zewnętrznej firmie może dać naprawdę wiele korzyści. Oto niektóre z nich:

  • Pozycjonowaniem zajmą się profesjonaliści
  • Nie trzeba uczyć się skomplikowanych zagadnień technicznych
  • Pozwoli to zaoszczędzić mnóstwo czasu
  • Efekt z pewnością będzie lepszy niż samodzielne działanie bez wiedzy

Media Click agencja SEO pomoże zadbać o pozycję Twojej strony w wyszukiwarce. Dzięki temu zaczniesz docierać do nowych klientów, co pozwoli Ci zwiększyć zyski. Nie trać szansy i daj się zobaczyć!

Artykuł sponsorowany