Każda firma, do swojej rejestracji musi podać adres, gdzie ma swoją siedzibę. Oczywiście im lepsza lokalizacja, tym lepiej dla firmy. Firma, która posiada swoją siedzibę w prestiżowej miejscówce, będzie mimo wszystko postrzegana lepiej, jako godna zaufania. Niestety koszty zakupu, czy też wynajęcia powierzchni biurowej w najlepszym miejscu w mieście, nie należy do najtańszych. Tak naprawdę żadnej firmy, która dopiero co staruje na rynku, czy przedsiębiorstwa kilkuosobowego nie stać na taki wydatek. Z jednej strony spore wydatki, z drugiej jednak strony prestiżowy adres, który może przynieść wymierne korzyści. Wielu przedsiębiorców zastanawia się, co tu w takiej sytuacji zrobić. Na szczęście z pomocą przychodzą firmy oferujące usługę wirtualnego biura.

Wirtualne biuro, to nic innego jak adres, pod którym firma może się zarejestrować. To są adresy w najlepszych miejscach w mieście. Najczęściej pod tym adresem jest rzeczywiście firma, która oferuje usługę wynajęcia wirtualnego biura, a nie zupełnie fikcyjny adres. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest również to, że firma, która wynajmuje wirtualne biuro, może umieścić logo swojej firmy, dzięki czemu klienci firmy wiedzą, że jest to faktycznie jej siedziba. Takie rozwiązanie pozwoli na zredukowanie kosztów prowadzenia firmy, właśnie o te koszty, które są związane z wyposażeniem oraz prowadzeniem fizycznego biura, nawet w mniej eksponowanej okolicy.

Posiadanie wirtualnego biura, to również możliwość skorzystania z dodatkowych bonusów, proponowanych przez firmy oferujące taką usługę. Jedną z takich firm, prężnie działającą na rynku internetowym oraz mediów jest toruńskie przedsiębiorstwo Pollyart. Firma ta działająca od prawie dziesięciu lat, oferuje nie tylko przedsiębiorstwom z Torunia, ale także z całej Polski usługę związaną z wynajęciem wirtualnego biura w centrum Torunia. Adres biura to piękna zabytkowa kamienica znajdująca się przy ul. Mickiewicza 11/1. Pollyart jest właścicielem lokalu, pod adresem którego znajduje się oferowane biuro, nie można mieć więc obawy, że z powodu wypowiedzenia umowy najmu firmie wynajmującej, stracą możliwość korzystania z biura również inne firmy.

To bardzo ważne, gdyż podobne przypadki już się na rynku zdarzały. Lokalizacja wirtualnego biura jest bardzo prestiżowa. To jest wartość dodana dla firmy, która się zdecyduje na opłacenie wynajmu. Koszty abonamentu są bardzo niskie. Najniższy abonament to zaledwie 60zł miesięcznie.  W ramach usługi wynajmu https://goodspot.pollyart.pl oferuje między innymi przyjmowanie oraz przechowywanie korespondencji. Korespondencję w postaci fizycznej można odbierać w siedzibie biura od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00, natomiast jeśli właściciel firmy wynajmującej adres biura wirtualnego będzie chciał inaczej, wówczas pracownicy biura Pollyart będą wysyłać zeskanowaną korespondencję na podany adres, lub przesyłać na inny podany adres korespondencyjny pocztą. W ramach opłaconego abonamentu możliwe jest również prowadzenie książki korespondencji przychodzącej.

Pollyart dla swoich klientów wynajmujących biuro wirtualne ma również w swojej ofercie możliwość wynajęcia Sali konferencyjne, która może służyć do spotkania z kontrahentami, prowadzenia wideokonferencji, lub też prowadzenia różnych szkoleń. Jednak to nie wszystkie benefity, które może otrzymać firma wynajmująca biuro. Pollyart oferuje również usługi związane z tworzeniem oraz prowadzeniem wizytówki Google.

Dzięki temu firma stanie się bardziej widoczna w wynikach wyszukiwania nie tylko w Google, ale również w Google+, dzięki czemu będzie można zbudować na solidnych podstawach zaufanie swoich klientów do firmy. Podpisanie umowy o wynajem bura wirtualnego z toruńską firmą Pollyart, to dobry krok w kierunku odniesienia sukcesu na rynku. Pozwala z jednej strony na posiadanie adresu firmy w bardzo korzystnej lokalizacji, a do tego szereg bonusów, przy jednoczesnym ograniczeniu szeregu kosztów, które trzeba by było ponieść w przypadku konieczności fizycznego biura w podobnej, a nawet mniej korzystnej lokalizacji.