Podkład w pudrze to kosmetyk z pogranicza – jest czymś więcej niż puder, ale nie ma klasycznej kremowej lub płynnej konsystencji podkładu. Świetnie sprawdza się zarówno na co dzień, jak i przy makijażu wieczorowym. Nie wiesz, jak wybrać podkład w pudrze? Pomożemy!

Podkład w pudrze – jak ustalić najlepszy kolor?

Jaki kolor powinien mieć podkład w pudrze? Odpowiedź jest prosta. Powinien być jak najlepiej dopasowany do naturalnego koloru cery.

Zanim kupisz podkład, ustal, jaki jest odcień Twojej cery. Szukaj na niej kolorów: żółtego, złotego, różowego i niebieskiego. Dwa pierwsze świadczą o tym, że twoja skóra ma ciepły odcień, dwa ostatnie – chłodny.

Jeśli widzisz połączenie żółci z błękitem lub różu ze złotem (konfiguracje mogą być też odwrotne), to najpewniej twoja skóra ma neutralny odcień.

Pamiętaj, że latem skóra wygląda inaczej, niż zimą. Może być na niej więcej ciepłych odcieni, co wpłynie na kolor używanego podkładu.

Jeśli masz problem z wyborem, skorzystaj z dobrodziejstwa próbek i testerów. Najlepszym miejscem do wypróbowania różnych opcji jest linia żuchwy. Najlepszy będzie podkład niewidoczny po nałożeniu. Zbyt jasny lub zbyt ciemny podkład wyraźnie będzie się różnił od skóry na innych partiach ciała, co może dać wrażenie maski na twarzy lub nieumiejętnie zrobionego makijażu.

Podkład w pudrze sypkim czy sprasowanym – jaki będzie lepszy?

Gdyby tylko jeden z tych podkładów był dobry, to drugi prawdopodobnie szybko zniknąłby z rynku, a tak nie jest. Idąc tym tropem nietrudno zgadnąć, że podkład powinien być dobrany do typu cery i potrzeb.

I tak:

– W domu lepiej sprawdzi się podkład sypki. Zwykle takie podkłady sprzedawane są w większych słoiczkach, a nałożenie wymaga pędzla kabuki. Z kolei jako awaryjny w damskiej torebce lepiej sprawdzi się puder sprasowany. Przede wszystkim nie rozsypie się w torebce, co samo w sobie jest dużym plusem. Zwykle taki puder trafia do małego, płaskiego pudełeczka z lusterkiem i miniaturową gąbeczką. Nie zajmuje dużo miejsca, a można go użyć praktycznie wszędzie.

– Rodzaj cery także ma znaczenie przy wyborze podkładu w pudrze. Sprasowany lepiej sprawdzi się w przypadku cery tłustej i mieszanej. Z kolei podkład w pudrze sypkim to idealny wybór do cery suchej.

Jak stosować podkład w pudrze?

Podkład w pudrze wbrew pozorom nie jest pierwszą warstwą makijażu. Tak będzie w przypadku gładkiej cery bez niedoskonałości. Jeśli jednak zachodzi potrzeba zastosowania korektora albo bazy pod makijaż, to trzeba je nałożyć wcześniej. Podkład w pudrze powinien przykryć te kosmetyki i wyrównać koloryt cery.

Do nakładania podkładu w pudrze warto mieć na toaletce gruby i gęsty pędzel o krótkim włosiu – kabuki. Pozwala on na dokładne i równomierne nałożenie podkładu, przyda się także przy nakładaniu pudru. Chociaż to pędzelek, to nie powinno się robić podłużnych, przypominających malowanie ruchów – lepiej sprawdzi się imitowanie stemplowania.

Podkład w pudrze nakłada się powoli, małymi porcjami i obserwuje efekt. Idealny to tak, kiedy skóra ma wyrównany koloryt i wszystkie niedoskonałości są niewidoczne.

Artykuł sponsorowany