W obecnych czasach ciężko jest wyobrazić sobie funkcjonowanie przedsiębiorstwa bez odpowiedniej reklamy. Mimo ciągle rozwijającej się technologii tradycyjne materiały reklamowe, takie jak katalogi firmowe, kalendarze czy ulotki nadal cieszą się bardzo dużą popularnością i z chęcią wykorzystywane są w różnych branżach.

Przedstawiamy, czym wyróżnia się profesjonalny wydruk materiałów reklamowych oraz dlaczego warto się na niego zdecydować.

Kalendarze jako nośnik reklamy

Kalendarze reklamowe to elementy, które towarzyszą potencjalnym klientom firmy na co dzień. Umieszczane w biurze, gabinecie czy w salonie w domu są nie tylko praktycznym gadżetem, dzięki któremu klienci wiedzą, jaki jest dzień miesiąca czy kto ma imieniny danego dnia, ale również dyskretnie przypominają o ofercie firmy.

Obecnie w ofercie drukarni można znaleźć szereg różnych kalendarzy, które dostosowane są do potrzeb klientów. Kalendarze biurkowe doskonale sprawdzą się w każdym biurze, natomiast kalendarze na ścianę warto umieścić w przestrzeni domowej.

Katalogi firmowe zwiększające rozpoznawalność marki

Katalogi firmowe to materiały reklamowe, za pomocą których można przedstawić ofertę danego przedsiębiorstwa, a także przybliżyć jego działalność. Dzięki katalogom potencjalni klienci mają wszystkie informacje dotyczące firmy w jednym miejscu. Dlatego druk katalogów to nadal jedna z głównych usług każdej profesjonalnej drukarni.

Wśród katalogów można wyróżnić:

  1. Katalogi szyte

To katalogi, które wyróżniają się przede wszystkim mniejszą objętością, są to nimi m.in. broszury, które przedstawiają ofertę danej firmy. W ten sam sposób wykonuje się również druk instrukcji.

  1. Katalogi klejone

Charakteryzują się przede wszystkim większą objętością. W tego typu katalogach okładka jest zespolona ze środkiem za pomocą specjalistycznego kleju. Bardzo często w celu zwiększenia trwałości oraz żywotności katalogów klejonych ich wnętrze przeszywa się odpowiednimi nićmi. W ten sposób powstaje katalog szyto-klejony, który wyróżnia się wysoką wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia. Dzięki takiemu wykonaniu nawet mocne otwarcie katalogu nie powoduje, że wypadają z niego kartki.

Drukowanie katalogów wymaga dużej precyzji oraz skupienia, dlatego warto powierzyć to zadanie profesjonalnej drukarni.

Wysokiej jakości ulotki firmowe

Ulotki to nadal jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów reklamowych. Z chęcią sięgają po nie właściciele różnych branży. Odpowiednio zaprojektowane oraz wydrukowane ulotki przyciągną uwagę odbiorców, którzy mogą zainteresować się ofertą danej firmy. Dodatkowo drukowanie ulotek zapewnia również budowanie pozytywnego wizerunku marki, dlatego jest to doskonałe narzędzie promocyjne.

KiD to drukarnia we Wrocławiu oferująca najwyższej jakości wydruk materiałów reklamowych. Jeśli zależy Ci na wykonaniu wytrzymałych, ale również estetycznych katalogów, ulotek czy kalendarzy to warto zapoznać się z ofertą tej marki.

Artykuł sponsorowany