Gdy otrzymujecie zaproszenie na ślub, już zaczynacie się zastanawiać, co kupić w prezencie. Oczywiście są takie pary, które na taką okazję się przygotowują i aby nie dostać wielu niepraktycznych rzeczy, wręczają gościom listę rzeczy, gdzie mogą zaznaczyć, co kupią. Oczywiście są to rzeczy w różnym przedziale cenowym. Owe listy często tworzone są online, tak by każdy miał do nich dostęp i wiedział, co już zostało wybrane. W ten sposób pary mogą uniknąć podwójnych prezentów. Jednak robienie list nie jest powszechną praktyką i jeśli nie otrzymaliście „ściągawki”, to w dzisiejszym poradniku podpowiemy Wam top 5 pomysłów na ślubny prezent.

Po pierwsze: pieniądze, ale wręczone w stylowej formie

Generalnie warto zacząć od tego, że kupowanie prezentów na ślub w formie rzeczowej nigdy nie było bardzo popularne. Wiele osób wychodzi z założenia, że państwo młodzi najlepiej wiedzą, czego im potrzeba. Kierując się tym, a także własną wygodą, wybierają więc podarowanie gotówki w prezencie ślubnym. Oczywiście wręczenie koperty nie będzie w dobrym guście. Warto bardziej się postarać i wybrać ciekawą drewnianą ramkę na pieniądze. Może mieć ona motyw kontynentów, co będzie świetnym prezentem na ślub dla miłośników podróżowania. Otrzymają już bowiem część środków na kolejną podróż. Można wybrać też bardziej tradycyjną ramkę z sercem i personalizowanymi życzeniami, która będzie dodatkiem do prezentu gotówkowego i jednocześnie piękną dekoracją oraz pamiątką.

Po drugie: pamiątkowy alkohol w drewnianym pudełku z okolicznościowym nadrukiem

Prezent na ślub może być bardzo tradycyjny. Jeśli państwo młodzi lubią dobry alkohol, to można im podarować butelkę w okolicznościowym, drewnianym pudełku z życzeniami i ażurowymi zdobieniami. Owo pudełko będzie potem świetną pamiątką. Można postawić na drogi, ekskluzywny trunek i wtedy może być to jedyny prezent na wesele. Możecie dołączyć kartę z życzeniami i prośbą, by ów prezent został spożytkowany w czasie rocznicy ślubu, bo w końcu jest o okazja, by wznieść toast za wspólnie przeżyte chwile i to co jeszcze małżonków czeka, co może stać się swoistą tradycją. Do alkoholu można dołączyć zestaw eleganckich kieliszków czy szklanek, w zależności od tego, jaki trunek się kupuje.

Po trzecie: voucher na pobyt w ośrodku SPA

Wybierając prezent ślubny, można kierować się empatią. Wiadomo, że przygotowania do ślubu to spory stres, a tego nie brakuje także w codziennym życiu. Warto zatem znaleźć chwilę oddechu i relaksu. Życząc tego nowożeńcom, możesz podarować im voucher na pobyt w ośrodku SPA. Może być to pobyt weekendowy lub dłuższy. Takiego prezentu też nie musisz wręczać w kopercie i możesz go także włożyć do ramki na pieniądze zamiast gotówki albo oprócz niej.

Po czwarte: karta podarunkowa do sklepu z elegancką zastawą stołową

Kolejna dobra propozycja prezentu na wesele to karta podarunkowa, która także może być umieszczona wewnątrz wspomnianej ramki na pieniądze. Taka na zakupy eleganckiej zastawy stołowej będzie świetnym wyborem. Oczywiście musisz wybrać renomowanego producenta czy sklep z zastawą stołową, który w swojej ofercie ma wiele kolekcji, zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnych, tak by nowożeńcy mogli znaleźć coś, co odpowiada ich gustom, a także pasuje do ich mieszkania. Kupowanie zastawy samodzielnie wiąże się z ryzykiem, że nie trafi się w czyjś gust, dlatego karta podarunkowa jest dobrym i bezpiecznym rozwiązaniem. Eliminuje też problem podwójnych prezentów, bo nawet gdy ktoś wpadnie na ten sam pomysł, to nowożeńcy będą mogli kupić dwie zastawy, a w przypadku szerszej oferty wybrać coś innego.

Po piąte: voucher na warsztaty gotowania, stylizacji mebli albo wspólną przygodę z adrenaliną

Oczywiście prezent na wesele może być nieszablonowy. Jednocześnie ciągle pozostajemy w klimacie prezentów do wyboru, bo wtedy przecież nie ma rozczarowania. Proponujemy voucher na wspólną przygodę małżonków pełną adrenaliny, przy czym tutaj w ramach oferty w danej cenie może być do wyboru kilka atrakcji. Gratką może być lot balonem, skok ze spadochronem czy zabawa w tunelu aerodynamicznym, ale możliwości jest znacznie więcej. Jeżeli dobrze znacie preferencje przyszłych małżonków, to możecie w prezencie podarować voucher np. na warsztaty gotowania albo stylizacji mebli. Obydwa są niezwykle przydatne w życiu codziennym.

Artykuł sponsorowany