Innowacyjne zdobycze firm elektronicznych sprawiają, że zwykły konsument stoi przed bardzo szerokim wyborem. Można to zauważyć na rynku słuchawek. Na półkach w sklepach czekają nauszne gamerskie o wysokich parametrach, specjalistyczne i bezpieczne słuchawki dla kierowców czy tradycyjne dokanałowe słuchawki z kablem. Oraz oczywiście bardzo popularne słuchawki bezprzewodowe.

Dla kogo słuchawki bezprzewodowe?

Chociaż zalety słuchawek bezprzewodowych potrafią przemówić do wielu, są one szczególnie polecane osobom aktywnym. Dlaczego? Z czego wynika ich wygoda używania podczas treningu? Z tego, że nie jest istotne czy twój ulubiony trening to jogging przez las, siłownia czy spokojne ćwiczenia w domu. Jeżeli w czasie przeznaczonym na trening, chciałbyś posłuchać podcastu albo muzyki – bezprzewodowe słuchawki to wybór dla ciebie. Będą one bardzo wygodnym wyjściem, trzymają się bowiem wygodnie w uchu i nie ma z nimi ryzyka zaplątania się w kabel. Jednocześnie przepuszczają dźwięki z zewnątrz – będziesz więc cały czas w kontakcie z rzeczywistością. To wielka wygoda: słuchawki są małe, lekkie. I coraz częściej tworzy się je w kształtach przypominających ludzką anatomię. Dzięki temu nie wypadają.

Słuchawki bezprzewodowe – charakterystyka

Czym charakteryzują się słuchawki bezprzewodowe oprócz wygody? Łączą się one z telefonem przez Bluetooth lub wi-fi. To dobra informacja, bo wiele nowych telefonów wchodzi obecnie na rynek już bez specjalnych wejść w obudowie – tzw. złącza mini jack. Mogą one łączyć się nie tylko z telefonem, ale też tabletami, laptopami i niektórymi telewizorami. W zależności od wybranego modelu można liczyć na różny zasięg. Bywa, że słuchawki bezprzewodowe będą działały bez zarzutu nawet po znacznym oddaleniu się od urządzenia, z którym są połączone. Rekord to niemal 100 metrów. Kolejny plus dobrych bezprzewodowych słuchawek to wytrzymałość baterii. To zależy od producenta, ale naprawdę bardzo rzadko bywa, by wymagały ładowania po każdym użyciu. Ich wytrzymałość to kilka do nawet kilkudziesięciu godzin.

Słuchawki bezprzewodowe – rodzaje

Słuchawki bezprzewodowe są obiektem zainteresowania wielu osób, dzięki prostocie i łatwości użycia. Doceni je każdy, kto kiedykolwiek męczył się z rozplątywaniem supłów na słuchawkowych kablach. Nie trzeba być amatorem sportu, by zechcieć sięgnąć po słuchawki bezprzewodowe. Stąd też można spotkać się z kilkoma rodzajami. Najbardziej powszechne są słuchawki tzw. dokanałowe. To małe urządzenia, które przybierają bardzo różne kształty. Skrupulatnie dobrany kształt sprawia, że słuchawki są komfortowe w użyciu. Dostępne są też słuchawki z zewnętrzną konstrukcją, utrzymującą je na uchu. Słuchawki nauszne również bywają bezprzewodowe. Nie będą pierwszym wyborem sportowców. Przemawiają za to do osób grających w gry online czy oglądających filmy.

Jak wybrać model, który spełni oczekiwania?

To oczywiście zależy od oczekiwań. Prawda jest taka, że niemożliwe byłoby stworzenie słuchawek, które miałyby zmaksymalizowane wszystkie parametry. Dlatego kupując sprzęt, trzeba wziąć pod uwagę swoje potrzeby i priorytetyzować te parametry, które je spełniają. Na co warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim na:

  • maksymalną możliwą głośność – trzeba pamiętać, że długotrwałe korzystanie ze słuchawek na bardzo wysokich wartościach może mieć negatywny wpływ na słuch;
  • impedancję – ma wpływ na poziom skuteczności;
  • poziom wygłuszenia hałasów – nie warto stawiać na maksymalne wygłuszenie ze względu na bezpieczeństwo;
  • jakość dźwięku – to istotne, by nic nie zakłócało melodii;
  • zasięg – czyli odległość, na którą będzie można oddalić się od urządzenia;
  • pojemność baterii – słuchawek, jak i stacji ładowania;
  • długość ładowania;
  • wygląd.

Gdzie kupić wysokiej jakości słuchawki bezprzewodowe?

Jeszcze kilka lat temu, chcąc kupić jakikolwiek sprzęt, było się skazanym na wycieczkę do sklepu elektronicznego. I chociaż oferują one zazwyczaj bardzo szeroki wybór i specjalistyczną pomoc, to kojarzą z wysokimi marżami i radami, które mają nakłonić na kupno droższej opcji. Teraz zakupy można zrobić w firmowych punktach lub online, na przykład na https://hamamobile.pl/sluchawki, gdzie można bez problemu znaleźć słuchawki najwyższej jakości. Z jakimi zaletami wiążę się kupno słuchawek bezprzewodowych online? Można spędzić dużo czasu na researchu i na analizie dokładnych opisów. Ma się dostęp do opinii innych użytkowników oraz wgląd w ceny u konkurencji. Do tego cały proces spokojnie można przeprowadzić bez wychodzenia w domu.

Artykuł sponsorowany