Choć lato w pełni, to z pewnością już wielu rodziców zaczyna myśleć o przygotowaniu swojej pociechy na pierwszy rok szkolny. Aby uniknąć pośpiechu i niepotrzebnego stresu związanego z zakupami wyprawki szkolnej, warto już teraz zacząć kompletować niezbędne akcesoria. Podpowiadamy, co warto umieścić na liście zakupów do szkoły.

Plecak szkolny

To zdecydowanie najważniejsze akcesorium pierwszoklasisty, które będzie pełniło bardzo ważną funkcję. Plecak szkolny musi być przede wszystkim wygodny i nie obciążać pleców dziecka. Plecak powinien mieć wyprofiliowane plecy i posiadać usztywnienie, co zapewni dziecku prawidłową postawę.Szelki natomiast powinny być dokładnie dopasowane do szerokości ramion dziecka, aby nie zsuwały się z nich ani nie uciskały ciała blisko karku.

Aby ciężar rozkładał się równomiernie, warto wybrać plecak, który posiada dodatkowe pasy biodrowe, co spowoduje odciążenie kręgosłupa.

W przypadku pierwszaków ważne jest również, aby plecak posiadał wiele przegródek i kieszonek, dzięki czemu dziecko będzie mogło poukładać swoje przybory i akcesoria szkolne zachowując porządek. Dobrym wyborem będzie model posiadający z boku przegródkę na bidon z napojem, a także zapinaną na zamek kieszonkę na klucze czy inne ważne rzeczy. 

Nie bez znaczenia jest również materiał, z którego został wykonany plecak. najlepiej, jeśli będzie on z jednej strony lekki, jak i wytrzymały i odporny na zniszczenia, zabrudzenia oraz wodę. Zdecydowanie odradzamy zakup plecaków wykonanych z bawełnianej tkaniny, która szybko się zniszczy.

Piórnik

kolejnym niezbędnym akcesorium do szkoły, który powinien znaleźć się na naszej liście zakupów, jest piórnik. Dla pierwszoklasisty sprawdzi się dwukomorowy, posiadający przegródki na artykuły piśmiennicze oraz przybory. Taki piórnik pozwoli maluchowi zachować porządek, dzięki czemu w każdej chwili będzie mógł szybko sięgnąć po potrzebną rzecz. W wielu sklepach możemy znaleźć piórniki dwukomorowe już z akcesoriami, więc możemy wówczas oszczędzić sobie czasu na szukanie tego przyborów piśmienniczych, natomiast jeśli mamy jakieś szczególne wymagania odnośnie wyposażenia piórnika, lepiej będzie kupić go bez “wkładu”, a ten skompletować oddzielnie.

Polecamy także kolorowe piórniki dla dziewczynek w sklepie Mamisie.pl

Śniadaniówka i bidon

Pudełko śniadaniowe i bidon to obowiązkowe wyposażenie plecaka małego ucznia. Jeśli nasze dziecko będzie dużo czasu spędzało w szkole bez możliwości zjedzenia obiadu, warto wybrać większą śniadaniówke, do której spakujemy nie tylko drugie śniadanie, ale także kilka dodatkowych przekąsek. Z kolei bidon możemy wybrać w wersji z tzw. dziubkiem, który umożliwia łatwe napicie się napoju. Ciekawą opcją będzie wybór modelu, który w zestawie, najczęściej w formie zakrętki, posiada kubeczek, do którego maluch będzie mógł przelać sobie napój. 

Artykuły higieniczne

Pamiętajmy o tym, że maluch spędzi dużo czasu poza domem i może potrzebować nieco odświeżenia. Tradycyjne chusteczki higieniczne, małe opakowanie chusteczek nawilżanych czy mini mydełko do mycia rąk na sucho powinny również znaleźć się w plecaku pierwszoklasisty, który dzięki temu w każdym momencie będzie mógł zadbać o czystość rąk czy też wytrzeć buzię po jedzeniu.

Oczywiście lista niezbędnych rzeczy dla pierwszoklasisty jest znacznie dłuższa. Mamy jednak nadzieję, że tych kilka powyższych wskazówek ułatwi Wam zakupy wyprawki dla pierwszoklasisty.

Artykuł sponsorowany