Ranking bukmacherów w Polsce. Najlepsi bukmacherzy w latach 2022-2023

Na Polskim rynku bukmacherskim jest wiele firm bukmacherskich, w których można obstawiać zakłady wirtualne. Znalezienie rzetelnego bukmachera może być trudne, ponieważ każdy oferuje swoim klientom coś ciekawego.

Przygotowaliśmy ranking bukmacherów, których z pewnością można zaliczyć do najlepszych na rynku. 

 1. STS. Operator udostępnia graczom rozbudowaną zakładkę “Betgames”. 
 2. Fortuna. Buk może poszczycić się wysokimi kursami.
 3. LVBet. W ofercie marki jest wiele dyscyplin sportowych i eSportów. 
 4. Betfan. Marka ma do zaproponowania e-sporty, gry karciane i sporty cybernetyczne. 
 5. Totolotek. Zanany buk proponuje typerom rewelacyjny program dal VIP klientów. 
 6. Betclic. W asortymencie buka jest ogromny wybór zakładów na e-sporty. 
 7. Betsafe. Buk ma do zaproponowania opcję oglądania streamingów na żywo. 
 8. Totalbet. Opcja pod nazwą Happy Hours dla każdego użytkownika serwisu.
 9. Forbet. Proponuje profil VIP dla wybranych typerów. 
 10. eWinner. Udostępnia możliwość uruchomienia opcji tworzenia zakładów indywidualnych. 

Należy pamiętać, że lista bukmacherów zawiera najlepsze firmy bukmacherskie w Polsce — firmy, które legalnie proponują usługi polskim typerom. Nasi eksperci analizowali bukmacherów pod kątem ich wiarygodności, korzyści dla przechwytujących, głębokości rynku itp. Do stworzenia rankingu bukmacherów wykorzystano 8 kryteriów, dzięki czemu ranking bukmacherów jest jak najbardziej obiektywny.

Kryteria tworzenia rankingu bukmacherów

Poniżej przedstawiamy listę kryteriów, które braliśmy pod lupę podczas tworzenia tego rankingu:

 1. Bezpieczeństwo na portalu.
 2. Oferta zakładów.
 3. Kursy.
 4. Promocje i bonusy.
 5. Metody płatności.
 6. Wygodna funkcjonalność.
 7. Dostęp do zakładów w wersji mobilnej.
 8. Dostęp do transmisji live.

Niezawodność i bezpieczeństwo

To właśnie wiarygodność bukmachera jest zawsze uważana za czynnik decydujący dla typerów, ponieważ muszą mieć pewność, że bukmacher nie obniży kursów i pozwoli wypłacić wygrane z konta. 

Co należy rozumieć przez wiarygodność strony? Przede wszystkim nasi eksperci zwracają uwagę na dostępność licencji — renomowane strony posiadają licencję i działają w wybranej dziedzinie prawa. Oznacza to, że prawa zarejestrowanych bukmacherów są chronione, a oszustwa ze strony bukmacherów są niedopuszczalne.

Oferta zakładów

Jakie są najpopularniejsze sporty do obstawiania? Oczywiście w czołówce znajdują się takie dyscypliny jak piłka nożna, hokej, koszykówka czy tenis — zdarzenia na te sporty można znaleźć u każdego bukmachera. Początkujący typer zazwyczaj stawia na te dyscypliny, ponieważ łatwo jest znaleźć analitykę, przestudiować statystyki itp.

Dla profesjonalnych graczy szerokość linii odgrywa rolę, ponieważ często stosują oni strategie dotyczące egzotycznych dyscyplin sportowych, takich jak surfing, unihokej itp. Im więcej wydarzeń sportowych jest reprezentowanych w linii, tym lepiej. Najlepsze fimy bukmacherskie oferują graczom dostęp do 20 lub więcej dyscyplin sportowych.

Bonusy powitalne

Biorąc pod uwagę rosnącą konkurencję na rynku zakładów bukmacherskich, bonusy powitalne mogą stać się decydującym czynnikiem w walce o klienta. Na czym polega istota bonusu powitalnego u większości bukmacherów? Gracz rejestruje nowe konto, następnie dokonuje depozytu na określoną kwotę i otrzymuje od bukmachera środki bonusowe. 

Mechanizm naliczania bonusów u większości bukmacherów jest zazwyczaj taki sam. Różnica polega na maksymalnej kwocie bonusu i wymaganiach dotyczących zakładów. A bukmacherzy mogą zaoferować dwie opcje otrzymania bonusu do wyboru: na zakłady sportowe i gry w kasynie. Wymagania dotyczące zakładów oraz maksymalna kwota środków bonusowych są różne i zależą od polityki wybranego bukmachera.

Kursy 

Jak zrozumieć, czy kursy są korzystne dla graczy w zakładach? Marża bukmachera obliczana jest według prostego wzoru (1/P1 + 1/X + 1/P2) – 1. Na przykład dla meczu piłkarskiego bukmacher oferuje następujące notowania: 1,72 na zwycięstwo pierwszej drużyny, 3,74 na remis i 5,60 na wygraną drugiej. Marża w tym przypadku wynosi zaledwie 0,25 lub 2,5%.

Legalny bukmacher w Polsce oferuje typerom marżę w wysokości 5-6% (średnio), a w przypadku najpopularniejszych meczów jest to zaledwie 3-4%. W przypadku zakładów w czasie rzeczywistym (live) liczby są nieco inne — średnia marża mieści się w przedziale 7-8%.

Metody płatności

Po zakończeniu rejestracji na stronie gracz musi dokonać depozytu, aby rozpocząć obstawianie zakładów sportowych. Bukmacherzy proponują różne sposoby wpłaty i wypłaty środków, w tym karty bankowe, e-portfele, przelewy bankowe lub opcje alternatywne. Najbardziej progresywni bukmacherzy wspierają również możliwość wpłacania i wypłacania wygranych za pomocą kryptowalut. Publiczność posiadaczy cyfrowych aktywów stale rośnie, więc bukmacherzy, którzy dodali tę opcję, mają pewną przewagę nad konkurencją.

Wygodna strona internetowa i wersja mobilna

Zakłady sportowe online aktywnie rozwijają się od ponad 20 lat, więc w branży jest wielu profesjonalnych obstawiających, którzy wykorzystują tę sferę jako sposób na zarabianie pieniędzy, ale jest też wielu nowicjuszy w świecie zakładów, więc bukmacherzy starają się, aby ich strony były jak najbardziej wygodne i zrozumiałe dla obstawiających w każdym wieku. Z drugiej strony ważna jest też funkcjonalność, dlatego najlepsi bukmacherzy to tacy, którzy łączą wygodę i funkcjonalność.

Urządzenia mobilne odgrywają coraz większą rolę w życiu gracza zakładów bukmacherskich — statystyki pokazują, że około 60% zakładów online zawieranych jest za pomocą smartfonów. To właśnie z tego powodu na ocenę bukmacherów wpływa dostępność wygodnej i funkcjonalnej wersji mobilnej strony, dzięki czemu gracze otrzymują takie same korzyści jak użytkownicy autoryzowanej witryny.

Jak wybrać najlepszą firmą bukmacherską 

Postanowiłeś więc zanurzyć się w świecie zakładów online i nie wiesz, u którego bukmachera założyć konto. Pamiętajmy, że nie ma bukmachera, który pasowałby do definicji „idealny”. Komuś spodoba się design i funkcjonalność, ale szerokość linii pozostawia wiele do życzenia. Użyj poniższego algorytmu, aby znaleźć bukmachera, który będzie odpowiadał Twoim preferencjom:

 1. Upewnij się, że bukmacher jest licencjonowany. Nawet jeśli licencja jest przyznana przez jurysdykcję Curacao, to wystarczy, aby zapewnić, że prawa graczy na zakładach są prawnie chronione.
 2. Przestudiuj linię zakładów podkreślającą sporty, które rozważasz do obstawienia. Na przykład, jeśli stawiasz na siatkówkę, to nie obchodzi Cię, jak głęboka jest linia wyników w meczach piłki nożnej lub hokeja.
 3. Koniecznie przestudiuj opinie klientów bukmachera. Oczywiście nie warto wyrabiać sobie opinii o bukmacherze na podstawie jednej czy dwóch pozytywnych lub negatywnych recenzji, ale kilkadziesiąt opinii prawdziwych klientów pomoże Ci zrozumieć, na ile bukmacher jest wiarygodny i dochodowy.
 4. Porównaj oferty promocyjne. Zawsze miło jest otrzymać bonusy od bukmachera, dlatego zarówno bonusy powitalne, jak i promocje dla dotychczasowych graczy są ważne dla początkujących.
 5. Zwróć uwagę na dostępne opcje płatności. Jeśli rejestrujesz konto u bukmachera, upewnij się, że możesz wpłacać i wypłacać wygrane w najwygodniejszy dla Ciebie sposób.

To, jaki bukmacher jest najlepszy na rynku, zależy również od preferencji gracza. Niekurzy hazardziści wolą zakłady sportowe i eSportwe, inni preferują zakłady specjalne lub stawki na gry karciane. Warto więc sprawdzić ranking firm bukmacherskich, porównać różne formy pod różnymi kątami i wybrać najlepszą dla siebie firmę.

Artykuł sponsorowany