Odpowiednie słuchawki do gry mają ogromne znacznie dla wszystkich tych, którzy grają online, na laptopach, konsolach lub komputerach stacjonarnych. Jakość słyszalnego dźwięku, i efekty mu towarzyszące, a także możliwość komunikowania się z innymi zawodnikami online, to współcześnie nieodłączny element każdej gry. Internauci, którzy poszukują odpowiedniej jakości urządzeń audio i video, chcą z nich korzystać nie tylko w grach zręcznościowych, ale także w kasyna najwyższej rangi. Posiadają one ofertę automatów online na prawdziwe pieniądze, które wyposażone zostały przez producentów nie tylko w grafikę 3D, ale także rozbudowane ścieżki dźwiękowe z atrakcyjnymi efektami emitującymi odgłosy znane ze świata rzeczywistego.

Niestety zakup słuchawek odpowiedniej jakości to spory wydatek. Wszystkich, którzy chcą wydać mniej niż 100 złotych, musimy rozczarować. Na półkach sklepowych nie znajdą atrakcyjnych zestawów. Wśród produktów z tego przedziału cenowego znaleźliśmy jedynie przewodowe słuchawki nauszne półotwarte z mikrofonem firmy Edifier, o symbolu K830. Jedyną wyróżniającą cechą tego produktu od konkurencji, było stosunkowo wysokie pasmo przenoszenia, które wynosiło pomiędzy 20 – 20000 Hz. Impedancja tych słuchawek, to 45 Om, przy czułości 98 dB. Producent umożliwił odłączenie mikrofonu, w przypadku gdy będzie zbędny podczas gry. Długość kabla to 2 metry, a połączenie z urządzeniem odbywa się przez minijacka 3,5 mm. Niestety powyższe słuchawki nie umożliwiają odbioru realistycznych, czystych i głębokich dźwięków. Dlatego myśląc o zakupie słuchawek, warto zarezerwować na ten cel nieco większy budżet.

Dysponując kwotą około 250 złotych możemy nabyć produkty znacznie lepszej jakości. Wśród kilku z nich warto tutaj wspomnieć o słuchawkach firmy E-Blue, które zostały zaprojektowane z myślą o wielbicielach filmów Marvel. Za zestaw słuchawek z mikrofonem Iron Man 3 zapłacimy w polskim internecie około 240 złotych. Długość przewodu kablowego to prawie 3 metry z możliwością połączenia przy pomocy minijacka oraz łącza USB. Znana firma JBL również posiada słuchawki w podobnej cenie. Za model Quantum 200, który posiada eliminujący echo mikrofon na wysięgniku z funkcją „voice focus” i wyciszaniem zapłacimy prawie 250 złotych. Zestaw posiada funkcję JBL QuantumSOUND Signature oraz przetworniki 50 mm, dzięki którym zagwarantowana jest słyszalność nawet najdrobniejszych szczegółów. Lekki pałąk na głowę oraz piankowe wkładki z pamięcią kształtu pozwalają na długą i komfortową grę.

Jeśli posiadamy nieco większy budżety, możemy kupić słuchawki bardzo dobrej jakości np. firmy Logitech. Za modele G635 Wired 7.1 oraz ProX zapłacimy blisko 500 złotych. Na wszystkich tych, którzy zdecydują się przeznaczyć na zakup większą kwotę, około 1 000 zł, czeka wyjątkowy zestaw HyperX Cloud Orbit S, który wykorzystuje 100 mm ortodynamiczne przetworniki magnetyczne Audeze i technologię audio 3D Waves Nx. Między innymi dzięki nim, gracz może cieszyć się dźwiękiem o zapierającej dech w piersiach wyrazistości i niezrównanej dokładności odwzorowania.

Artykuł sponsorowany